Kategorii produktów

TWÓRCA (CHINY) TECH CO., LTD.


Zamorski Departament sprzedaży


Kontakt: Ms.Yiko Lei


Tel: + 86-755-26710992


Faks: + 86-755-26710105


Mobile: +8613798299145 (24 godziny)


E-mail:Sales@China-Creator.com


Biuro Add.:6 / F, blok C3, Nanshan iPark,No.1001 Xueyuan Road, dzielnicy Nanshan, Shenzhen, w prowincji Guangdong, Chiny 518072


Fabryka DoD: 5/F, budynek 8, Zhongyuntai Park technologiczny, 1 Tangtou Road, Tangtou Wspólnoty, Shiyan Street, Baoan District, Shenzhen, Chiny

Jak działają karty zbliżeniowe SmartCard?

Twórca (Chiny) Tech Co., Ltd | Updated: May 15, 2018

Bezdotykowe systemy kart inteligentnych są ściśle powiązane z systemami kart kontaktowych. Podobnie jak systemy kart kontaktowych, informacje są przechowywane na chipie osadzonym w bezstykowej karcie inteligentnej. Jednak w przeciwieństwie do inteligentnej karty kontaktowej, moc dostarczana do karty oraz dane wymieniane między kartą a czytnikiem są uzyskiwane bez użycia styków, przy użyciu pól magnetycznych lub elektromagnetycznych zarówno do zasilania karty, jak i wymiany danych. z czytnikiem.

Bezstykowa karta inteligentna zawiera antenę osadzoną w plastikowym korpusie karty (lub w kluczyku, zegarku lub innym dokumencie). Po włożeniu karty do pola elektromagnetycznego czytnika chip w karcie jest zasilany. Po włączeniu chipa protokół komunikacji bezprzewodowej jest inicjowany i ustanawiany między kartą a czytnikiem w celu przesyłania danych.

Poniższe cztery funkcje opisują na wysokim poziomie sekwencję zdarzeń, które mają miejsce, gdy zbliżeniowa karta inteligentna znajduje się w pobliżu czytnika kart:

Transfer energii do karty w celu zasilania układu scalonego (układ scalony)

Przesyłanie sygnału zegara

Transfer danych do bezstykowych kart inteligentnych

Przesyłanie danych z bezstykowej karty inteligentnej

W związku z tym, gdy karta zostanie wprowadzona w polu elektromagnetycznym o wymaganej częstotliwości, karta zostanie uruchomiona, gotowa do komunikacji z czytnikiem. Ponieważ bezstykowe karty inteligentne opisane w tym FAQ są oparte na standardzie ISO / IEC 14443, ta częstotliwość wynosi 13,56 MHz, a czytnik zgodny z normą miałby pole aktywacyjne (zasięg) około 4 cali (około 10 centymetrów). Innymi słowy, karta musi znajdować się w odległości do 10 centymetrów czytnika, aby mogła być skutecznie zasilana; jednakże efektywny zasięg komunikacji dla czytanej karty zależy od wielu czynników, takich jak moc czytnika, antena czytnika i antena karty.